Manstolama Takım Fiyatı

Samsun’da Mantolama Malzemesi Nereden Alınır?

Samsun mantolama malzemesi, özellikle çok katlı binaların ve evlerin yalıtım sisteminin kaliteli olması açısından önemlidir. Samsun, çok yağış alan iklimi nedeni ile bina yalıtımlarında çok hassas olunması ve titizlik gösterilmesi gereken illerimizden biridir. Bu nedenle yalıtım amaçlı kullanılacak mantolama malzemesinin de kaliteli ve yöresel iklim koşullarına uygun türde olması gereklidir.

Samsun mantolama malzemesi, yapı malzemeleri satan birçok firma da bulunmaktadır. Bunun dışında Samsun’da ki yapı marketlerden de mantolama malzemeleri temin edilebilmektedir. Birçok kalite de ve çeşitte ürünleri bulabileceğiniz yapı marketler aracılığı ile mantolama malzemesi ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilmektedir.

Samsun Mantolama Malzemesi Çeşitleri

Bina ve dairelerin yalıtımında oldukça önemli bir yere sahip olan mantolama işlemi hem iç cephe mantolama hem de dış cephe mantolama olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle iç cephe mantolama malzemeleri ile dış cephe mantolama malzemeleri birbirinden ayrı olup özellikleri de farklıdır. Örneğin iç mantolama malzemesi için “Beyaz EPS” kullanılır. Dış cephe mantolama işlemi için “Karbonlu EPS” kullanımı mecburidir.

Dış cephe mantolama da kullanılacak olan Karbonlu EPS’ nin Mantolama yasasına uygunluğu açısından belirli koşulları da taşıyor olması önemlidir. Dış cephe mantolama malzemesi olarak kullanılacak olan Karbon EPS’ nin minimum 5 cm kalınlığında ve 15 DNS yoğunluğunda olması istenmektedir. İç mantolama malzemesinde tavanlar için çoğunlukla EPS tavan kaplama plakaları daha fazla tercih edilmektedir.

Samsun Mantolama Malzemesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Samsun mantolama malzemesi satın alırken belli başlı kriterlere dikkat etmekte fayda olacaktır. Gerek iç cephe mantolama malzemesi gerekse de dış cephe mantolama malzemesi alırken malzemenin mantolama yasasına ve mevzuatlara uygun standartlarda olması önemlidir. Bunun dışında mantolama malzemesinin mutlaka TSE belgesinin olması ve işçilik sertifikasının olması gerekmektedir.

Mantolama hesaplama aracına ulaşmak için tıklayınız.

Samsun söve fabrikası, samsun boya firması, samsun söve üreticisi, silikonlu dış cephe boyası, samsun mantolama firması, mantolama üreticisi, Samsun Mantolama ustası, mantolama fiyatı, mantolama hesaplama, bina dış cephe kaplama, bina dış cephe mantolama fiyatı, bina dış cephe mantolama hesaplama, tavan boyası fiyatı, mantolama malzemesi, söve kaplama, dış cephe mantolama fiyat hesaplama, söve için tutkal, boya için tutkal, tutkal, su bazlı boya, Samsun tutkal imalat, su bazlı silikonlu boya, boya hammadde, Samsun, Karadeniz

 

Etiketler: ,