Geri Dönüşüm Tutkal

Samsun Söve İçin Tutkal İmalatı

Samsun söve için tutkal imalatı için Karadeniz Bölgesi’ nin en büyük merkezlerindendir. Söve, Dış cephe kaplamaları arasında özellikle pencere ve balkon kenarlarına dekoratif amaçlı kullanılan malzemedir. Bu ürünü dış cephe ile beraber iç cephe için de kullanabilmek mümkündür. Dış cephe işlemlerinin tamamlanması esnasında binanın dış görünüşünü destekleyici en şık dokunuşlardan birisidir. Sövenin montajı için kaliteli tutkal kullanılması şarttır. Sövenin bir diğer özelliği de yalıtımdır. İçerisinde bulunan eps, xps ve strafor gibi bileşenler sayesinde kaliteli çözümler ortaya çıkarır.Kaliteli bir dış cephe kaplaması için yine aynı kalitede tutkal kullanılması gereklidir. Mantolama işleminin uzun süre kullanılması yine kaliteli bir tutkal ile mümkündür. Özellikle; binaların dış cepheden su çekmesi, nem ve rutubet gibi durumların önüne geçebilmek adına dış cephe kaplaması yapılır. Ancak bu çalışmaya rağmen aynı şikayetlerin devam etmesi çok da can sıkıcı olacaktır.

Samsun söve için tutkal imalatı yapısı gereği su dışında başka seyrelticiye gerek kalmadan kullanılır. Poliüretan yapıştırıcı olma özelliğine sahiptir. Solvent içermez. Mantolama işlemi yapılırken özellikle birleşme ve ek yerlerinde yapıştırıcı olarak kullanılır ki bu sayede ileriye dönük yarılmaların ortaya çıkması engellenir. Mukavemet konusunda çok yüksek performans sergilemektedir. Seri kürleşmesi sayesinde uygulama esnasında kolaylık sağlar. Uygulama yapıldıktan sonra söve tutkalı şişer ve söve için adeta bir dolgu malzemesi olur. Ortalama press süresi 2 saattir. Bu süre 20 derecelik ısı için geçerlidir. Yaklaşık 24 saat sonra su geçirmeme özelliği aktif olur. Söve tutkalı uygulaması da oldukça basittir. Fırça ya da spatula yardımı ile uygulama yapılacak yere sürülür ve iki söve parçası birleştirilir. Eğer uygulama sırasında taşma olmuşsa 24 saat sonra temizlenebilmesi mümkündür.

Samsun söve fabrikası, samsun boya firması, samsun söve üreticisi, silikonlu dış cephe boyası, samsun mantolama firması, mantolama üreticisi, Samsun Mantolama ustası, mantolama fiyatı, mantolama hesaplama, bina dış cephe kaplama, bina dış cephe mantolama fiyatı, bina dış cephe mantolama hesaplama, tavan boyası fiyatı, mantolama malzemesi, söve kaplama, dış cephe mantolama fiyat hesaplama, söve için tutkal, boya için tutkal, tutkal, su bazlı boya, Samsun tutkal imalat, su bazlı silikonlu boya, boya hammadde, Samsun, Karadeniz

Etiketler: , , ,